Letné tábory v Chorvátsku

Zvedaví vedci

Termíny a ceny pre školy v prírode klik sem


ANIMAČNÝ PROGRAM ZVEDAVÍ VEDCI hravou formou podnecuje tvorivosť účastníkov prostredníctvom zaujímavých pokusov pod dohľadom vyškolených animátorov, ktorí pracujú s materiálmi bežne dostupnými v domácnosti v  “labáku“ pri morskom pobreží.

    

Program:

vedec

Deň 1

Zoznámenie sa s prostredím - aká je v Chorvátsku klíma? Meranie teploty morskej vody. Meranie teploty vzduchu. Zloženie meteorologickej stanice. Čo sú meracie prístroje a na čo sa používajú? Od čoho závisí teplota?

Deň 2

Mikroskopovanie chorvátskej fauny a flóry, skúmanie života v mori, lov malých morských živočíchov.

Chémia v prírode - elektrolýza morskej a destilovanej vody (demonštrácia a skúšanie jednoduchých chemických a fyzikálnych pokusov).

Deň 3

Peší výlet do Bašky Vody, meranie teploty a pH. Výroba lávovej lampy. Ako si vyrobiť vulkán? Kolektívne hry.

Deň 4

Pozorovanie Slnka a dennej oblohy, nočné pozorovanie hviezdnej oblohy, hľadanie hviezd, súhvezdí a planét.

Deň 5

Tímové súťaže so stanovišťami, chcemické pokusy, premietanie filmov.

Deň 6

Hľadanie utajenej pláže, výlet do Bašky Vody na zmrzlinu.  Morský ježko pod mikroskopom - prečo je nebezpečný? Nočné kúpanie.

Deň 7

Hry vo vode. Loptové hry, pozorovanie Slnka na pláži. Ako získať morskú soľ? Výroba pitnej vody z morskej.

Zmena programu vyhradená. Program "Zvedaví vedci" realizujeme pri minimálnom počte 5 detí.

Chcem ísť so Zvedavými vedcami do Chorvátska!

Napísali o nás

NOVINKY ZO SEKRETARIÁTU
Na sekretariáte sa už dlhý čas dejú zvláštne veci. Amaveťáci sa pod rúškom noci zakrádajú s lopatkou a sáčkom k často zamrznutým pieskoviskám, v lekárni hanblivo klopia zrak, keď majú vysloviť požiadavku „preháňadlo“ , urputne rozmýšľajú, kde zohnať práškový bórax a technický lieh bez toho, aby boli upodozrievaní z podpaľačstva či vandalizmu. Zabrať dostali aj mamy a babky, ktorým z komôr miznú zásoby zaváraninových pohárov a oleja. Čítajte viac...

PRI DUNAJI VYBUCHLA SOPKA, TANEC AJ HUDBA
BRATISLAVA. Pena, dym a napokon slabý výbuch. V sobotu na bratislavskom nábreží oproti Redute vybuchla sopka, a to hneď niekoľkokrát za sebou. Zranený nebol nikto, to len šialení vedci, ako ich organizátori akcie Rozbaľ to, Bratislava! nazvali, predvádzali výbuch vulkánu a iné vedecké pokusy. Čítajte viac...

“ŠIALENÍ“ VEDCI SA ZDOKONAĽOVALI V CHORVÁTSKU
STARÁ ĽUBOVŇA. Množstvo netradičných pokusov, ale aj zábava spojená s pobytom mori. Taký bol program Amavet klubu – občianskeho združenia, ktoré sa venuje deťom a mládeži vo voľnom čase. Čítajte viac...

Premiérový turnus s nádychom vedy - „Kemp zvedavých vedcov v Chorvátsku“ úspešne za nami!

AMAVET  zorganizoval toto leto turnus s nádychom vedy- „Kemp zvedavých vedcov" v období 29.6. až 8.7. 2012.

Zo zúčastnených sa priamo do programu „zvedavých vedcov“ zapojilo 18 mládežníkov, ktorí si počas ôsmich spestrených dní vedeckým – bádateľským programom užívali Jadranské more, krásne počasie, skákanie do mora, futbal, volejbal, bedminton, rôzne súťaže, diskotéky, výlety do okolia a mnoho ďalších aktivít.


Denný program bol spestrený vedeckými prednáškami, simuláciou rôznych fyzikálnych, chemických, biologických, astronomických reakcií. Program bol pod taktovkou našich animátorov Dávidom K., Dávidom R., Michalom V. a Michalom Z., ktorí sa orientujú na rôzne vedné disciplíny a spoločne vytvorili interaktívny vedecký kemp.

Galeria Zvedavi vedci chorvatsko

Vstup do galérie zvedavých vedcov